Home page > Aktuality

Aktuality

Podpora rodiny je klíčová – říká vedoucí instruktor boje zblízka

Publikováno: 3.12.2020 Autor: Zuzana Králová

Vícemistr republiky v kick-boxu, vedoucí instruktor armádního bojového systému a majitel ocenění Čestného odznaku AČR za zásluhy 2. stupně. Praporčík Daniel Kotlář se vojenskému povolání věnuje více jak 36 let, a přestože letos oslavil půl století, zdaleka se nechystá do důchodu.

Když nás NATO vyzve, musíme být připraveni

Publikováno: 30.11.2020 Autor: Zuzana Králová

Výstavba předsunuté základny společně s přistávací plochou pro vrtulníky a příprava vodní překážky k přemostění – to bylo hlavním úkolem vojáků 152. ženijního praporu v rámci průpravně ženijního taktického cvičení čety.

Není to práce pro každého - ženisté pomáhají v nemocnicích po celé republice

Publikováno: 25.11.2020 Autor: Zuzana Králová

"Jsme moc rádi, že je tady máme,“ – to jsou slova vrchní sestry interního oddělení chebské nemocnice, kde vypomáhají vojáci a vojákyně 15. ženijního pluku. V současné době působí celkem v pěti nemocnicích a sociálních zařízení.

Druhá světová války versus mise v Afghánistánu - dvě generace válečných veteránů

Publikováno: 11.11.2020 Autor: Zuzana Králová

Za druhé světové války působil v řadách Československé vojenské skupiny Ludvíka Svobody, účastnil se bitvy u Sokolova. Za sebou má celou řadu hrdinských činů, za které dostal dvě desítky ocenění včetně Zlaté hvězdy nebo Řádu Bílého lva.

Chemický pozorovatel – ovládat přístroje v rukavicích není nic jednoduchého

Publikováno: 21.10.2020 Autor: Zuzana Králová

Dokáže ovládat přístroje radiačního a chemického průzkumu, ochrannou masku si správně nasadí i o půlnoci a hlavně funguje jako poradní orgán svého velitele v oblasti ochrany proti zbraním hromadného ničení – mluvíme tady o chemickém pozorovateli.

Stránky

Nahoru