Home page > Aktuality

Aktuality

Asanace na Brdech pokračují i o prázdninách, lidé by neměli chodit do zakázaných oblastí

Publikováno: 6.7.2021 Autor: Zuzana Králová

Pyrotechnická očista v chráněné krajinné oblasti Brdy opět pokračuje. Po nucené pauze kvůli onemocnění COVID-19 se do určených oblastí vrátili vojáci 15. ženijního pluku, kteří tady vyhledávají starou munici či její zbytky.

Nejhorší jsou první minuty, které rozhodují o životě či smrti, říká četař ze 153. ženijního praporu

Publikováno: 30.6.2021 Autor: Zuzana Králová

Brzdy skřípou, je slyšet tupý náraz – na zemi leží tělo desetileté holčičky. V tom přibíhá Lukáš Chytil a poskytuje první pomoc. Díky rychlému a pohotovému zásahu tak zachránil jeden mladý život. Jeho čin ocenil i ministr obrany České republiky.

Páčidlo nebo výbušninu – breacher rozhoduje, jak se dostat do budovy

Publikováno: 19.6.2021 Autor: Zuzana Králová

 „Žijeme ve 21. století a doba vyžaduje moderní vedení boje. Násilné vstupy do objektů do tohoto konceptu jednoznačně zapadají,“ říká řídící kurzu nadporučík Jan Rejmont. Právě poslední dva týdny 15 vojáků převážně ze 43.

Nejtěžší na výrobě modelu figurky je malování obličeje, říká rotmistr z 15. ženijního pluku

Publikováno: 17.6.2021 Autor: Zuzana Králová

Dvakrát získal ocenění mistra republiky, z mistrovství Evropy ve Velké Británii si dovezl jednu zlatou a čtyři stříbrné medaile. Všechno za modely figurek, které zobrazovaly události vojenských dějin.

Multitasking pod vodou – jedna z dovedností vojenských potápěčů

Publikováno: 7.6.2021 Autor: Zuzana Králová

Potopit se do hloubky 34 metrů, ve 4 stupních Celsia a v úplné tmě zvládnout přeřezat dřevěnou konstrukci. To byl jeden z úkolů mezinárodního cvičení Open Water 2021 v břidlicovém lomu Šífr u Svobodných Heřmanic. Potápěči 15.

Stránky

Nahoru