Dětský den v Bechyni nabídl ukázku práce psovoda i vystoupení souboru Bechyňat

dětský den Bechyně 2024
  • 6.6.2024
  • Zuzana Králová

Lanové centrum, vojenská vozidla a ukázka boje zblízka – to všechno a mnohem víc čekalo na děti první červnovou sobotu v Bechyni. 15. ženijní pluk tam společně s městem Bechyně oslavili Den dětí. I přes nepřízeň počasí byla účast hojná a děti se kromě tradičního programu mohly podívat na letošní novinky. 

Vůbec poprvé se do programu zapojila ukázka práce psovoda. „Pro diváky jsme připravili ukázku výcviku poslušnosti jak dospělého psa, tak u štěněte. Oba to zvládli výborně,“ uvedl nadrotmistr Ondřej Skok, který se postaral o divácky velmi atraktivní ukázky. „Speciálně vycvičení služební psi na vyhledávání výbušnin a drog předvedli přihlížejícím práci při hledání nástrah v automobilu. Děti jsme zapojili jako figuranty do ukázky při vyhledávání drog u osob,“ dodal Skok.

Vojáci 15. ženijního pluku pro připravili mnoho rozličných stanovišť. Děti si mohly vyzkoušet nejen zábavné atrakce, ale naučit se zajímavým dovednostem, jako je ošetření zraněného, překonávání ženijní překážkové dráhy nebo rozdělávání ohně. Celá akce byla propojena zábavnou hrou, na jejímž závěru za splnění úkolů na jednotlivých stanovištích dostali malý účastníci drobné odměny.

Mezi favority u dětí i dospělých patřila už tradiční ukázka boje zblízka – Musada, střelba z paintballové zbraně pod taktovkou vojenské policie  nebo lanové centrum pro překonání překážek. „ Nejvíc se mi líbilo lezení na lanech a prolézání tunelu, “ prozradila pětiletá návštěvnice Amálka. Nedílnou součástí byly i ukázky vojenské techniky, např. nové obrněné vozidlo určené pro průzkum a monitoring chemické situace LOV IVECO CBRN.

Díky spolupráci s městem Bechyně se podařilo vybudovat komplexní zázemí pro zábavu dětí všech věkových kategorií. Na program Dětského dne s armádou 15. ženijního pluku navázalo svým připraveným programem Kulturní středisko města Bechyně. Návštěvníci si tak mohli užít nejen vystoupení pěveckého souboru Bechyňata, ale čekalo je i vystoupení Cirkusária a k poslechu účastníkům zahrál Happy Band.

Dětský den v Bechyni nabídl ukázku práce psovoda i vystoupení souboru Bechyňat