Úvodní stránka > Aktuality > Výcvik chemických specialistů ve spolupráci s HZS ČR

Výcvik chemických specialistů ve spolupráci s HZS ČR

 

     Ve dnech 9. - 11. května proběhlo ve Školícím a výcvikovém zařízení HZS ČR (ŠVZ HZS ČR) - středisko Frýdek Místek pravidelné Instrukčně metodické zaměstnání, které bylo „ušité na míru“ podmínkám Armády České republiky.

     Výcviku se zúčastnili příslušníci záchranných rot jak olomouckého, tak bechyňského ženijního praporu. Námětem cvičení, stejně jako v loňském roce, byl „Průzkum neznámého prostředí s detekcí nebezpečné látky“.

     Při výcviku byla formou řešení vybraných modelových situací prověřena součinnost jednotlivých družstev, systém velení a řízení sil a prostředků, rozšířená o vzájemnou spolupráci se specialisty HZÚ ZHS Hlučín a dalšími jednotkami HZS ČR. S ohledem na další rozšíření spolupráce s HZÚ Hlučín se zároveň procvičovaly reálné přesuny sil a prostředků, které v dnešní době není radno podceňovat. Díky dlouhodobé spolupráci s ŠVZ HZS ČR a vstřícnému přístupu ředitele střediska Frýdek Místek plukovníka Jiřího Rogowského, správné volby tématiky a námětů, bylo zaměstnání jako vždy vysoce profesionálně připraveno.

 

Text a foto: praporčice Bronislava Smetková, nadrotmistr Michal Nosek, rotný Petr Nagy

Fotogalerie

Nahoru