Home page > Aktuality > Vojáci vzdělávali děti na diecézní pouti v Bechyni

Vojáci vzdělávali děti na diecézní pouti v Bechyni

Na dvacet stanovišť, spojených s plněním úkolů, připravili vojáci 151. ženijního praporu pro 550 dětí v rámci diecézní pouti v sobotu 3. října v Bechyni.

Celá akce Českobudějovické diecéze probíhala v bechyňských zahradách a v zámeckém parku a dvacet šest vojáků se podílelo na zabezpečení odpolední části, spojené se vzdělávacími aktivitami. „Při plnění jednoho úkolu děti našly podezřelý balíček a měly se správně zachovat, tzn. nedotýkat se jej a v bezpečné vzdálenosti čekat na příjezd přivolané Policie ČR,“ vysvětlil kapitán Jan Böhm, kaplan 15. ženijního pluku, který akci zaštiťoval. Děti měly vždy vojáka – průvodce, který jim vysvětlil, co v podobných situacích dělat. S pyrotechniky si také vyzkoušely vyhledávání předmětů pomocí detektoru kovů.

V rámci zdravotní přípravy došlo ke zranění kamaráda a děti jej ošetřily a odnášely na improvizovaných nosítkách. Vyzkoušely si komunikaci mezi sebou pomocí radiostanic či hod granátem. Nechybělo ani překonávání překážkové dráhy a slaňování v rámci malého lanového centra. K dalším netradičním úkolům patřilo vyřešení situace, jak se dostat k bedýnce se zásobami, která byla shozena do míst, kam se nesmí vstoupit. Zde si děti poradily přitažením bedny pomocí klacků a lan.

„Největší zájem byl o aktivity v lanovém centru a současně se děti nadšeně účastnily například běhu, který jsme pro ně přichystali v mezičasech mezi plněním jednotlivých úkolů,“ doplnil kapitán Böhm. Dospělí účastníci byli příjemně překvapeni nejen množstvím aktivit, ale i celkovým přístupem vojáků k samotným dětem.

Fotogalerie

Nahoru