Home page > Aktuality > Vojáci měřili síly ve sportovním skialpinismu

Vojáci měřili síly ve sportovním skialpinismu

Ve Špindlerově Mlýně se uskutečnil ve dnech 24. až 26. února III. ročník otevřeného přeboru resortu obrany ve sportovním skialpinismu. Vojáci Armády České republiky se utkali i s příslušníky ostatních složek Integrovaného záchranného systému.

Na startu na Brádlerových boudách se ve čtvrtek 25. února sešlo 49 závodníků, a to nejen z řad profesionálních vojáků, ale i z ostatních složek Integrovaného záchranného systému a ředitelství Krkonošského národního parku. Závod odstartoval velitel 15. ženijního pluku plukovník gšt. Robert Bielený spolu s plukovníkem Miroslavem Jebavým z oddělení záchranné a výsadkové služby a tělesné výchovy MO ČR.

„Celková trať závodu měřila 17 kilometrů s převýšením dvou tisíc metrů a naši příslušníci ji připravili tak, aby svou náročností splnila parametry celorepublikového závodu,“ zdůraznil plukovník Bielený a dodal, že velké poděkování patří i dalším partnerům přeboru, zejména pak příslušníkům Vojenského geografického a hydrometeorologického úřadu v Dobrušce, kteří pomocí trekrů GPS monitorovali pohyb závodníků na trati.

Hned v počátku závodu se ujala vedení dvojice Jan Hepnar z Hasičského záchranného sboru ČR a Radoslav Groh z Horské služby. V cíli byl úspěšnější Radoslav Groh. Třetí místo v absolutním pořadí obsadil kapitán Michal Škobrtal z Hlavního velitelství Vojenské policie.

Autor: kapitán Eduard Zíka

Fotogalerie

Nahoru