Úvodní stránka > Aktuality > Reprezentace vojáků Ženijní mechanizované roty na soutěži MedCup 2017

Reprezentace vojáků Ženijní mechanizované roty na soutěži MedCup 2017

     Ve dnech 5.-7. května se příslušníci Ženijní mechanizované roty 151. ženijního praporu zúčastnili v Kounicích 5. ročníku soutěže v poskytování první pomoci v bojových podmínkách - MedCup 2017.  Tato soutěž je určena jak pro profesionální poskytovatele zdravotnické péče z řad armády, policie, hasičů či zdravotnických záchranných služeb, tak i pro ostatní nadšence a amatéry.

     Ženijní mechanizovanou rotu reprezentoval jeden tým ve složení desátník Jakub Kadič, svobodník Šimon Jedlička, svobodník Vít Vašťák a svobodník Marek Ondruš. I přes silnou konkurenci dokázali naši borci vybojovat celkově 4. místo. Bramborová medaile trochu zamrzí, ale nutno podotknout, že nasazení a přístup všech členů byl maximální, konkurence silná a scénáře, které před ně byly po dobu soutěže stavěny, nepatřily zrovna mezi standardní. Během soutěže museli plnit různorodé úkoly ve dne i v noci. Mezi jinými ošetření a vyzvednutí zraněného z minového pole, záchranu pilota visícího na padáku, vysvobození rukojmích, noční slanění z mostu do raftu, třídění a ošetřování raněných při hromadných neštěstích a jiné.

     Soutěž pořádá sdružení Jackal Action Rescue, které velmi úspěšně školí právě poskytování první pomoci se zaměřením na první pomoc v bojových podmínkách. Rota by velmi ráda navázala na úspěch svých vojáků a pokračovala v úzké spolupráci a tak dokázala pozdvihnout tuto oblast výše.

 

Autor: nadrotmistr Lukáš Volný, vedoucí praporčík ženijní mechanizované roty 151. žpr
Foto: účastníci soutěže

Fotogalerie

Nahoru