Úvodní stránka > Aktuality > Řeka přátelství

Řeka přátelství

Předposlední červencový týden se uskutečnil na řece Moravě Etický seminář pod názvem „Řeka přátelství“ organizovaný kaplanem 15. ženijního pluku kapitánem Janem Böhmem. Seminář byl organizován pro vrchní a vedoucí praporčíky 15. ženijního pluku, kteří byli doplněni příslušníky štábu 153. ženijního praporu.

Hlavním mottem celého týdne byla: „Motivace, spolupráce, odpočinek“.

První dva dny byly seznamovací a to nejen s lidmi, ale také s vodou, rafty a pádly. Vytvořily se 3 týmy na 3 raftech, které společnými silami zdolávali předem připravené úkoly v následujících dnech.

Třetí den byl zaměřen na vojenské plavání na jezeře v Moravičanech. Zde si měli možnost všichni cvičící vyzkoušet různé styly plavání, včetně záchrany tonoucího. Na závěr byly připraveny soutěže týmů. Nutno podotknout, že do všech disciplín šli všichni s plným nasazením.

Čtvrtý den se sjížděla řeka z Mohelnice do Nových Mlýnů. Před vyplutím osádky raftů obdržely mapu se souřadnicemi prvního z deseti kontrolních bodů. Při každé zastávce měl každý tým splnit někdy zábavnější, jindy náročnější úkol. Pro mnohé mezi nejnáročnější úkoly patřilo ošetření zraněného či zdolání mostu přes řeku po natažené síti a lanech. Zde byly patrné rozdíly ve zkušenostech jednotlivých cvičících.

Cílem dne nebylo nalézt pouze všechna stanoviště a splnit všechny úkoly, ale především se řídit mottem: „Motivace, spolupráce, odpočinek“. Každá osádka volila po svém. Jedni pospíchali, aby mohli odpočívat v cíli, jiní zvolili odpočinek již v průběhu plavby.

Ačkoliv to neměly všechny osádky jednoduché (někdy chyběly zkušenosti, jindy síly), všichni se nakonec dostali do zaslíbeného cíle, kde měli dostatek prostoru k zamyšlení a vyhodnocení celého týdne. Každý si odnesl spoustu nových zkušeností a poznatků. A o to šlo na „Řece přátelství“ především.

 

Autor text: praporčice Bronislava Smetková, vrchní praporčice 153. ženijního praporu Olomouc
Autor foto: kapitán Jan Böhm, kaplan 15. ženijního pluku

Fotogalerie

Nahoru