Home page > Aktuality > KRKOMEN 2015 odstartoval

KRKOMEN 2015 odstartoval

     V pondělí 14. prosince byl na Brádlerových Boudách ve Špindlerově Mlýně odstartován otevřený přebor velitele Pozemních sil AČR v zimním přírodním víceboji KRKOMEN 2015. Letošního, již pátého, ročníku se účastní osmnáct tříčlenných družstev tentokrát nejen z útvarů AČR, ale také Horské služby a Hasičského záchranného sboru. Závod zahájil velitel 15. ženijního pluku, plukovník Robert Bielený.

     Jedná se o čtyřdenní tříetapový závod v zimních podmínkách, zahrnující disciplíny outdoorových sportů, například sjezdové a běžecké lyžování, horolezectví, přesun dle mapy či přežití ve volné přírodě. V neposlední řadě simuluje činnost vojenské hlídky v neznámém zimním horském terénu, spojenou se záchranou osob.

     „První den závodu byl zaměřen především na sjezdy a výstupy a vložená disciplína byl skok na lyžích do dálky. Den byl ukončen nočním orientačním během. V úterý startuje II. etapa, která je dvoudenní a je dlouhá přibližně padesát kilometrů a závodníci zdolají převýšení asi 2000 metrů,“ informoval kapitán Eduard Zíka, sportovní ředitel závodu. Dvoudenní orientační závod je možné sledovat on-line na www.krkomen.cz. Zde jsou také průběžné informace výsledků jednotlivých družstev. Více o celém přeboru a jeho průběhu v lednovém čísle A-reportu.

Fotogalerie

Nahoru