Úvodní stránka > Aktuality > Bechyňští společně s vojáky uctili památku válečných veteránů

Bechyňští společně s vojáky uctili památku válečných veteránů

Na bechyňském náměstí se v pátek 10. listopadu 2017 v 11,00 uskutečnil pietní akt k uctění památky obětí války, který je po celém světě připomínán jako Den veteránů.

Spolu s vojáky 15. ženijního pluku uctili položením smutečních věnců památku válečných obětí také starosta města Bechyně Pavel Houdek, dále zástupci Klubu vojenských důchodců, Spolek letců nebo Spolek veteránů. Na klopách řady z nich nechyběla symbolika v podobě vlčího máku, který se stal nedílnou součástí tohoto významného dne.

 

  • Historie Dne válečných veteránů se váže k ukončení 1. první světové války - 11. listopadu 1918. Toto datum se stalo, na paměť obětem nejstrašnější války, jakou lidstvo do té doby poznalo, v demokratických zemích Evropy, v USA a Kanadě „Dnem válečných veteránů“. V novodobé historii České republiky bylo datum 11. listopadu jako Den válečných veteránů poprvé vzpomenuto v roce 2001.
  • Tento den je příležitostí veřejně si připomenout vlastence, kteří ve válečných apokalypsách, ohraničených léty 1914 – 1918 a 1939 – 1945, nezištně a bez váhání nasazovali životy za svobodu své vlasti a za obnovení státní suverenity.

 

Foto: nadrotmystrině Marcela Alexa

Fotogalerie

Nahoru